Позвоните мне
Заказать обратный звонок

Спасибо, Ваш заказ принят.

В ближайшее время менеджер свяжется с Вами.


Главная / Новости и статьи / Как физлицу избавиться от всех долгов

Как физлицу избавиться от всех долгов

Новий спосіб позбавитися боргів фізичним особам, стало можливо завдяки процедурі банкротство. Банкрутство – це досить  розповсюджене поняття  і, напевно, кожен  знає значення цього терміну чи приблизно розуміє про що йде мова.

Новий спосіб позбавитися боргів фізичним особам, стало можливо завдяки процедурі банкротство. Банкрутство  – це досить  розповсюджене поняття  і, напевно, кожен  знає значення цього терміну чи приблизно розуміє про що йде мова. Погодьтеся, ми звикли, що таке явище більш  притаманне  юридичним особам.  Згадаймо хочя б будь-який   американський   фільм, де  колись успішна і могутня компанія стає банкрутом за один день. Але, завдяки новому закону, тепер і  фізична особа може стати банкрутом. Цікаво … правда?

Банкрутом може визнаватися людина, яка в силу певних причин стає неплатоспроможною і самостійно не може розрахуватися з кредиторами. Для  запровадження такої процедури потрібні такі ознаки: спірність вимог; строк несплати; наявність виконавчого провадження. Боржник  може звернутися до господарського суду і за його заявою відкриється провадження про неплатоспроможність.

Новий законопроект Кодексу України з процедур банкрутства  №8060  від 26.02.2018 року дає можливість фізичним особам бути визнаними банкрутами. Кодекс складається з двох книг:одна стосується юридичної особи , а інша- фізичної.

Які позитивні наслідки настають після введення в дію законопроекту:

  • Реальна можливість для особи звільнитися від боргів.З моменту коли провадження відкрито сума боргу стає на місці і припиняється нарахування відсотків штрафів чи пені
  • Шанс для особи відновити платоспроможність та зберегти свої активи
  • Банки зможуть очиститися від “мертвих” боргів та продовжуть працювати лише з активними учасниками споживчого кредитування
  • Законодавець сподівається , що після звільнення від боргів, особа зможе знову повернеться до активного соціального життя і в майбутньому реалізує свій трудовий потенціал

Негативними наслідками можуть бути :

  • Після звільнення від боргів особа не матиме можливість протягом 5 років бути зареєстрованим як фізична особа- підприємець, займатися професійною діяльністю в якості приватних нотаріусів, адвокатів також брати кдедити, позику та укладати договір поруки.
  • В дісності банкрутство може використовуватися для незаконного збагачення, ухилення від повернення боргів кредиторам, рейдерського захоплення чи шахрайства.

З одного боку прийняття цього законопроекту повинно позитивно позначитися на економічній ситуації країни. Але з іншого боку, враховуючи можливість настання негативних наслідків, зазначенених вище, банкрутство фізичної особи може бути хорошим способом збагачення недобросовісних громадян.

Дата публикации 12.04.2023
Новости и статьи

Ликвидация предприятия
Как известно из практики, открытие компании не составляет большого труда, что, увы, нельзя сказать о её закрытии. Это связано с отсутствием у государства желания лишаться налогоплательщиков, которыми в данном случае выступают юридические лица. Это является одной из причин большой бюрократии в процессе ликвидации компании, которая, в свою очередь, является причиной  траты времени, сил и средств на пути к поставленной цели.
Подробнее