Подзвоніть мені
Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, Ваше замовлення прийняте.

Найближчим часом менеджер зв'яжеться з Вами.


Головна / Новини та статті / Як фізичній особі позбавитися всіх боргів

Як фізичній особі позбавитися всіх боргів

Новий спосіб позбавитися боргів фізичним особам, стало можливо завдяки процедурі банкротство. Банкрутство – це досить  розповсюджене поняття  і, напевно, кожен  знає значення цього терміну чи приблизно розуміє про що йде мова.

Новий спосіб позбавитися боргів фізичним особам, стало можливо завдяки процедурі банкротство. Банкрутство  – це досить  розповсюджене поняття  і, напевно, кожен  знає значення цього терміну чи приблизно розуміє про що йде мова. Погодьтеся, ми звикли, що таке явище більш  притаманне  юридичним особам.  Згадаймо хочя б будь-який   американський   фільм, де  колись успішна і могутня компанія стає банкрутом за один день. Але, завдяки новому закону, тепер і  фізична особа може стати банкрутом. Цікаво … правда?

Банкрутом може визнаватися людина, яка в силу певних причин стає неплатоспроможною і самостійно не може розрахуватися з кредиторами. Для  запровадження такої процедури потрібні такі ознаки: спірність вимог; строк несплати; наявність виконавчого провадження. Боржник  може звернутися до господарського суду і за його заявою відкриється провадження про неплатоспроможність.

Новий законопроект Кодексу України з процедур банкрутства  №8060  від 26.02.2018 року дає можливість фізичним особам бути визнаними банкрутами. Кодекс складається з двох книг:одна стосується юридичної особи , а інша- фізичної.

Які позитивні наслідки настають після введення в дію законопроекту:

  • Реальна можливість для особи звільнитися від боргів.З моменту коли провадження відкрито сума боргу стає на місці і припиняється нарахування відсотків штрафів чи пені
  • Шанс для особи відновити платоспроможність та зберегти свої активи
  • Банки зможуть очиститися від “мертвих” боргів та продовжуть працювати лише з активними учасниками споживчого кредитування
  • Законодавець сподівається , що після звільнення від боргів, особа зможе знову повернеться до активного соціального життя і в майбутньому реалізує свій трудовий потенціал

Негативними наслідками можуть бути :

  • Після звільнення від боргів особа не матиме можливість протягом 5 років бути зареєстрованим як фізична особа- підприємець, займатися професійною діяльністю в якості приватних нотаріусів, адвокатів також брати кдедити, позику та укладати договір поруки.
  • В дісності банкрутство може використовуватися для незаконного збагачення, ухилення від повернення боргів кредиторам, рейдерського захоплення чи шахрайства.

З одного боку прийняття цього законопроекту повинно позитивно позначитися на економічній ситуації країни. Але з іншого боку, враховуючи можливість настання негативних наслідків, зазначенених вище, банкрутство фізичної особи може бути хорошим способом збагачення недобросовісних громадян.

Дата публікації 12.04.2023
Новини та статті

Ликвидация предприятия
Как известно из практики, открытие компании не составляет большого труда, что, увы, нельзя сказать о её закрытии. Это связано с отсутствием у государства желания лишаться налогоплательщиков, которыми в данном случае выступают юридические лица. Это является одной из причин большой бюрократии в процессе ликвидации компании, которая, в свою очередь, является причиной  траты времени, сил и средств на пути к поставленной цели.
Детальніше