Подзвоніть мені
Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, Ваше замовлення прийняте.

Найближчим часом менеджер зв'яжеться з Вами.


Військові, які здійснили СЗЧ після 29 листопада, не можуть повернутися на службу за спрощеним алгоритмом

Військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військову частину, мають час до 1 березня 2025 року, щоби повернутися на службу без кримінальної відповідальності та перевестися в інший підрозділ.

21 листопада 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон про добровільне повернення на службу за перше самовільне залишення частини чи дезертирство, закон набув чинності 29 листопада 2024 року. 09 січня 2025 року Верховна Рада України продовжила термін добровільного повернення на службу за перше самовільне залишення частини чи дезертирство, які самовільно залишили частину до 01 березня 2025 року.

З приводу цього В Міноборони надали пояснення: якщо військові самостійно залишили частину після 29 листопада 2024 року, то вони не можуть повернутись на службу та звільнитись від кримінальної відповідальності за спрощеним алгоритмом, навіть якщо самовільне залишення було вперше.

Такі військові мають пройти загальну процедуру:

- отримати письмову згоду командира частини, яку військовий самовільно залишив, або батальйону резерву, куди направлять військового на час поновлення на службі;

- проведення розслідування кримінального провадження;

- винесення рішення судом на підставі клопотання прокурором щодо того, звільняти чи ні військового від відповідальності.

Лише після рішення суду такого військового починають поновлювати на службі, зокрема повертати грошові виплати та соціальні гарантії, які були призупинені після того, як командир подав заяву про СЗЧ.

Дата публікації 20.11.2024
Новини та статті

Роботодавцям слід подати списки до тцк та сп допризовників
Призов на військову службу в Україні можливий з 18 років за добровільною згодою або контрактом. Хлопці, яким виповнилось 17 років підлягають військовому обліку. Тому роботодавці мають повідомити ТЦК та СП про тих призовників, які працюють у них офіційно.
Детальніше
Відтепер на засідання мсек можна брати адвоката
Відтепер за заявою особи на засіданні медико-соціальної експертної комісії може бути присутній адвокат. Оплата послуг адвоката відбувається за власні кошти.
Детальніше
Верховна рада у 1-му читанні прийняла законопроект про автоматичний арешт коштів
У пресслужбі Міністерства юстиції пояснили, що цей законопроект передбачає осучаснення та цифровізацію деяких етапів виконавчого провадження, що сприятиме скороченню строків вчинення виконавчих дій та підвищенню їх ефективності.
Детальніше
Повторний вступ до внз не порушує послідовність освіти
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною 2 статті 10 Закону України «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Детальніше