Подзвоніть мені
Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, Ваше замовлення прийняте.

Найближчим часом менеджер зв'яжеться з Вами.


Головна / Реєстрація та ліквідація підприємств / Реєстрація благодійного фонду

Реєстрація благодійного фонду

Введіть номер телефону

Дякуємо, Ваше замовлення прийняте.

Найближчим часом менеджер зв'яжеться з Вами.


Наші переваги
Кваліфікована допомога
Індивідуальний підхід
Помірні ціни та гарантований результат
Оперативність вирішення задач будь-якої складності
Повний спектр юридичних послуг

Благодійна організація – юридична особа приватного права, статутні документи якої визначають благодійну діяльність у одній чи кількох сферах, визначених законом, як основну мету її діяльності. (Ст.1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»). Нинішнє законодавство визначає сфери дії благодійної організації. Метою діяльності такого роду організацій не може бути отримання та розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників благодійної організації.

Засновником благодійної організації можуть бути дієздатні фізичні та юридичні особи, крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб публічного права.

Статутним документом благодійного товариства та благодійного фонду є статут. Статутним документом благодійної установи є статутний акт. Органами управління благодійних товариств та благодійних фондів виступають загальні збори учасників, виконавчий орган та наглядова рада. Вищим органом у цій структурі є загальні збори. Над організаціями цього типу виробляється державний нагляд. Реєстраційний збір за проведення державної реєстрації становить три неоподатковувані доходи громадян.

Перелік послуг, що надаються:

 • заяви засновників та подання його до відповідних органів;
 • в управлінні статистики;
 • у податковій інспекції;
 • у пенсійному фонді;
 • виготовлення друку;
 • відкриття поточного рахунку в банку.

Набуття статусу неприбуткової організації.

Для реєстрації благодійної організації необхідно подати такі документи:

 • для фізосіб - прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, місце проживання та місце роботи, посада;
 • для юросіб - назва, юридична адреса, копія статуту (положення) та копія документа про реєстрацію, засвідчені в установленому законом порядку, рішення керівного органу або протокол загальних зборів колективу, яким підтверджується згода на заснування благодійної організації.
 • Іноземна юрособа подає документ, що свідчить про її реєстрацію в країні місцезнаходження. Цей документ має бути посвідчений відповідно до законодавства країни, що його видала, перекладено українською мовою та легалізовано в установленому законодавством України порядку;
 • відомості про органи управління благодійної організації та членів виконавчого органу (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, місце проживання та місце роботи, посада), а також підтвердження юридичної адреси (гарантійний лист власника приміщення, договір оренди тощо). У разі надання під юридичну адресу займаної квартири подаються довідка про склад сім'ї та заяви повнолітніх членів сім'ї про свою згоду;
 • відомості про наявність відділень (філій, представництв) благодійної організації, підтверджені протоколами загальних зборів членів її відділень (філій) або їх представників, довіреність та інші документи;
 • документ про сплату коштів за державну реєстрацію благодійної організації.

Міжнародна благодійна організація подає також документи, що підтверджують поширення її діяльності на територію хоча б однієї держави (заява, відомості про координаторів, наказ, протоколи, документи про легалізацію тощо), засвідчені в установленому порядку.

Переглянути також